MINIT SLOVAKIA, spol. s r.o.

MINIT je ORIGINÁL
Pre svoju sieť pekárničiek aj pre ich chrumkavé a voňavé výrobky, sa slovenská spoločnosť FORNETTI SLOVAKIA rozhodla vytvoriť novú značku - minit-logo.png

K rozhodnutiu prišlo na začiatku roka 2015, a od októbra už prvé predajne získali nový dizajn a značku. So zmenou značky zmenila svoje meno aj samotná spoločnosť, od novembra 2015 na MINIT SLOVAKIA, spol. s r.o.

Obľúbené výrobky, ktoré spotrebitelia dôverne poznajú, sa vyrábajú viac ako 17 rokov na Slovensku, v Dunajskej Strede. Počas tohto obdobia sa z nich stali už tradičné pochúťky. Veď kto by nepoznal ikonické mini pizzové či marhuľové? A nielen tie, ale všetky sa pripravujú na základe vlastných slovenských receptúr, ktoré vám chutia najviac, a aj preto zostávajú nezmenené.

Originál z piecky má nové meno minit-logo.png

AKO TO BOLO
História spoločnosti sa začala písať ešte v roku 1991, kedy bratia Ambrovicsovci založili rodinnú pekáreň v pivnici rodinného domu. Prvý úspech priniesli francúzske bagety, ktoré majitelia vlastnoručne vyrábali a distribuovali do okolitých predajní. Tu začala láska k pekárenskému remeslu, ktorému sa venuje rodina dodnes.

Ďalším míľnikom v smerovaní spoločnosti bol nápad z Maďarska. Počas jednej prechádzky v susednom maďarskom meste Győr, zakladateľa Ing. Františka Ambrovicsa oslovil koncept predaja malých koláčikov rovno z piecky natoľko, že neváhal a rozhodol sa priniesť ich aj na Slovensko.

Zakrátko bola spustená výroba malých koláčikov na Slovensku. Vďaka nej sa od roku 2000 zo slovenskej produkcie zásobuje aj celý český trh. Výrobky sa od začiatku vyrábajú na základe vlastných špeciálnych receptúr.

V roku 2009 spoločnosť založila koncept slovenskej siete prevádzok rýchleho občerstvenia Fresh Food Bar MINUTE, ktorý ponúka možnosť rýchleho občerstvenia zdravým, kvalitným a moderným spôsobom - viac na www.minutebar.sk.

Okrem budovania franchise siete značkových pekárničiek a výroby malých koláčikov z lístkového cesta predávaných na váhu, je druhou významnou oblasťou podnikania výroba a predaj chlebov a pekárenských výrobkov pre rôzne typy maloobchodných prevádzok.

Vďaka vysokej technologickej úrovni výroby, kvalite výrobkov a poskytovaných služieb je spoločnosť významných dodávateľom pre obchodné siete, maloobchodné a veľkoobchodné jednotky, čerpacie stanice, zariadenia závodného stravovania a HoReCa segment.


Ďalšie informácie